Publikacje » Prowadzenie działalności » Ubezpieczenia dla rolników mogą być uczciwsze

Ubezpieczenia dla rolników mogą być uczciwsze

2 Września 2020
źródło: https://www.gazetaprawna.pl/

Nieuzasadnione odmowy wypłaty, rażąco zaniżone kwoty odszkodowań oraz zbyt duża dowolność po stronie towarzystw w ocenie poniesionych szkód. Tak zdaniem rzecznika finansowego wygląda rynek ubezpieczeń skierowanych do rolników. Mariusz Golecki po przeprowadzeniu konsultacji z Ministerstwem Rolnictwa przygotował projekt zmian w przepisach.

‒ W trafiających do nas prośbach o poradę czy wnioskach o interwencję zidentyfikowaliśmy wiele nieprawidłowości związanych z ubezpieczeniami skierowanymi do rolników. Chodzi w szczególności o zawieranie i wykonywanie umów ubezpieczeń upraw i zwierząt gospodarskich oraz obowiązkowych ubezpieczeń budynków rolniczych ‒ mówi Golecki, cytowany na stronie internetowej swego biura.

Kluczowa kwestia to usunięcie możliwości stosowania tzw. franszyz. Jest to określona w umowie ubezpieczenia wartość strat w plonach, dopiero po przekroczeniu której firma ubezpieczeniowa wypłaci...

Ten artykuł jest dostępny tylko dla zalogowanych użytkowników.
Chcesz mieć nieograniczony dostęp do wszystkich treści w serwisie E-pole? Dokonaj bezpłatnej rejestracji i korzystaj z naszej bazy publikacji, narzędzi oraz szkoleń online.
Pogoda rolnicza
Szczegółowa prognoza temperatury gleby, punktu rosy, wiatru, indexu UV
Pobierz lokalizację z urządzenia
Szkolenia online
Narzędzia online