Publikacje » Poletko » Farming Simulator League – poznaliśmy zwycięzców 2 sezonu

Farming Simulator League – poznaliśmy zwycięzców 2 sezonu

2 Listopada 2020

Farming Simulator League

Farming Simulator League, to e-sportowa liga skupiająca najlepszych graczy Farming Simulator. O samej grze komputerowej, jak i o zawodach z cyklu FSL już pisaliśmy. Warto natomiast podkreślić, że Farming Simulator to gra komputerowa, która pozwala wcielić się we właściciela gospodarstwa rolnego. Wersja używana przez drużyny uczestniczące w rozgrywkach FSL nieco różni się od gry podstawowej. Nie trzeba budować własnej strategii prowadzenia gospodarstwa, liczy się taktyka (współpraca między trzema graczami) oraz zręczność (tego wymagają zadania stawiane przed uczestnikami). Warto podkreślić, że głównym sponsorem rolniczej gry wideo, stworzonej przez Giants Software jest Corteva.

Sezon 2 zakończony

We wrześniu zakończył się kolejny sezon FSL, który wyłonił najlepszą drużynę e-sportowych rolników. Jest nią Drużyna Trelleborg, która tym samym zgarnęła główną nagrodę w wysokości 30 000 euro. W finałowej batalii ekipa Trelleborg pokonała po zaciętej rozgrywce zespół Grimme, Finał rozegrano w miejscowości Erlangen w Niemczech.

„Gratuluję drużynie Trelleborg jej zasłużonego zwycięstwa! Zarówno w terenie, jak i w grze staramy się budzić entuzjazm względem rolnictwa nowej generacji. Od graczy, których interesuje prowadzenie gospodarstwa, do przyszłych rolników, których pasjonuje gra – Farming Simulator stwarza wspaniałą okazję do interakcji z młodym pokoleniem” - mówi Monica Sorribas, Marketing Leader w Europie.

Od rozpoczęcia Ligi w ubiegłym roku, w całej Europie rozegranych zostało 12 turniejów e-sportowych, zarówno online, jak i offline, podczas których gracze mogli kupować nasiona i środki ochrony roślin marki Pioneer, produkowane przez firmę Corteva, a następnie stosować je w grze w prowadzonym przez siebie gospodarstwie. 

Zapowiedź 3 sezonu

Sezon drugi zakończony, czas więc rozpocząć przygotowania do kolejnego roku zmagań e-sportowej ligi. Głównym sponsorem przedsięwzięcie pozostaje Corteva, ale nie jest to jedyna profesjonalna marka rolnicza, która zaangażowała się w rozwój Farming Simulator League. W zapowiadanym nowym sezonie FSL udział wezmą drużyny: John Deere, Krone, Lindner, Trelleborg, Manitou czy Valtry. To nie koniec nowości.

W nowym sezonie gracze będą toczyć pojedynki na nowej, poprawionej mapie. Jak podkreśla producent gry, jest to prawdopodobnie najbardziej uderzająca zmiana w porównaniu z poprzednim sezonem. W sezonie 3 arena będzie bardziej pagórkowata, kolorowa i urozmaicona. Będzie również nieco zmian w fazie banowania i wybierania (Pick & Ban). Ponoć strategia zaplanowana przed pojedynkiem i taktyczne podejście do rozgrywki nabiorą nowego znaczenia.

Administrator naszego bloga. E-pole nie ma przed nim tajemnic. Miłośnik natury, szybkich samochodów i mglistych poranków z filiżanką kawy w ręku.
Pogoda rolnicza
Szczegółowa prognoza temperatury gleby, punktu rosy, wiatru, indexu UV
Pobierz lokalizację z urządzenia
Szkolenia online
Narzędzia online