Zwalczanie chwastów w rzepaku [wideo]

19 Kwietnia 2018
 | Kategoria: Ochrona

Temat zwalczania chwastów w rzepaku poruszaliśmy niejednokrotnie. Kilka tygodnie temu publikowaliśmy wpisy dotyczące między innymi stosowania nowego herbicydu o nazwie Belkar. W tym krótkim materiale podchodzimy nieco bardziej ogólnie lub raczej – kompleksowo. 

Nie skupiamy się na konkretnym rozwiązaniu herbicydowym, natomiast na samej uprawie. Rzepak to uprawa dość popularna wśród rolników nad Wisłą (więcej na ten temat tutaj: "TOP10 – Najpopularniejsze uprawy w Polsce w 2018 roku"). Jednym z utrudnień w jego uprawie są właśnie chwasty. Z najnowszego filmu na YouTube'owej playliście e-pole dowiecie się jakie chwasty najczęściej spotyka się w uprawie rzepaku w trakcie całego sezonu wegetacyjnego. W dalszej części materiału podpowiadamy natomiast jak zwalczać konkretne chwasty we własnych uprawach. 

Mamy świadomość, że każdy przypadek jest inny. Czasem problemem (dość częstym :) ) jest przytulia, innym razem chaber, a w jeszcze innej sytuacji najwięcej kłopotów sprawia perz. Mają to na uwadze zebraliśmy w ramach jednego filmu najważniejsze chwasty występujące w rzepaku i preparaty, którymi skuteczne owe zagrożenia można zwalczyć.


Miłośnik ciekawych rozwiązań technologicznych, który od lat związany jest z tworzeniem branżowych treści. Od rozmaitych wpisów zaczynając, na zdjęciach i filmach kończąc.

Proponowane artykuły:
21 Maja 2015, autor: Bartłomiej Kowalski
Stosowanie mieszanin zbiornikowych to taktyka dobrze znana rolnikom. Ł...
02 Czerwca 2016, autor: prof. dr hab. Piotr Goliński
Kończymy cykl artykułów poświęconych ochronie łąk i pastwisk wpisem pt...
23 Lipca 2018, autor: Krzysztof Szymański
W dzisiejszym artykule prezentujemy Wam opinię użytkownika, który jest...
19 Marca 2020, autor: Rafał Kowalski
Podczas lustracji pól 17 marca okazało się, że szkodniki rzepaku aktyw...
20 Lipca 2020, autor: Krzysztof Szymański
Jak co roku, nadszedł czas aby na blogu e-pole napisać kilka słów o ub...
04 Maja 2016, autor: Rafał Kowalski
W poniższym wpisie wspominamy o tym dlaczego wiosenne opryski mogą być...