Zwalczanie chwastów w rzepaku [wideo]

19 Kwietnia 2018
 | Kategoria: Ochrona

Temat zwalczania chwastów w rzepaku poruszaliśmy niejednokrotnie. Kilka tygodnie temu publikowaliśmy wpisy dotyczące między innymi stosowania nowego herbicydu o nazwie Belkar. W tym krótkim materiale podchodzimy nieco bardziej ogólnie lub raczej – kompleksowo. 

Nie skupiamy się na konkretnym rozwiązaniu herbicydowym, natomiast na samej uprawie. Rzepak to uprawa dość popularna wśród rolników nad Wisłą (więcej na ten temat tutaj: "TOP10 – Najpopularniejsze uprawy w Polsce w 2018 roku"). Jednym z utrudnień w jego uprawie są właśnie chwasty. Z najnowszego filmu na YouTube'owej playliście e-pole dowiecie się jakie chwasty najczęściej spotyka się w uprawie rzepaku w trakcie całego sezonu wegetacyjnego. W dalszej części materiału podpowiadamy natomiast jak zwalczać konkretne chwasty we własnych uprawach. 

Mamy świadomość, że każdy przypadek jest inny. Czasem problemem (dość częstym :) ) jest przytulia, innym razem chaber, a w jeszcze innej sytuacji najwięcej kłopotów sprawia perz. Mają to na uwadze zebraliśmy w ramach jednego filmu najważniejsze chwasty występujące w rzepaku i preparaty, którymi skuteczne owe zagrożenia można zwalczyć.


Miłośnik ciekawych rozwiązań technologicznych, który od lat związany jest z tworzeniem branżowych treści. Od rozmaitych wpisów zaczynając, na zdjęciach i filmach kończąc.

Proponowane artykuły:
08 Stycznia 2018, autor: Krzysztof Szymański
Pixxaro to jeden z najnowszych herbicydów dostępny na polskim rynku. S...
08 Sierpnia 2016, autor: Krzysztof Szymański
Pisaliśmy już o różnych technologiach ochrony upraw rzepaku ozimego. J...
10 Lipca 2017, autor: Rafał Kowalski
Szkodniki upraw, to temat kolejnego fotoreportażu Rafała Kowalskiego,...
21 Maja 2015, autor: Bartłomiej Kowalski
Stosowanie mieszanin zbiornikowych to taktyka dobrze znana rolnikom. Ł...
18 Kwietnia 2019, autor: Rafał Kowalski
Analizując powyższą tabelę, możecie zauważyć, że symbol „+++” oznacza...
08 Czerwca 2020, autor: Krzysztof Szymański
W tym wpisie znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje na temat za...