Zwalczanie chwastów w rzepaku [wideo]

19 Kwietnia 2018
 | Kategoria: Ochrona

Temat zwalczania chwastów w rzepaku poruszaliśmy niejednokrotnie. Kilka tygodnie temu publikowaliśmy wpisy dotyczące między innymi stosowania nowego herbicydu o nazwie Belkar. W tym krótkim materiale podchodzimy nieco bardziej ogólnie lub raczej – kompleksowo. 

Nie skupiamy się na konkretnym rozwiązaniu herbicydowym, natomiast na samej uprawie. Rzepak to uprawa dość popularna wśród rolników nad Wisłą (więcej na ten temat tutaj: "TOP10 – Najpopularniejsze uprawy w Polsce w 2018 roku"). Jednym z utrudnień w jego uprawie są właśnie chwasty. Z najnowszego filmu na YouTube'owej playliście e-pole dowiecie się jakie chwasty najczęściej spotyka się w uprawie rzepaku w trakcie całego sezonu wegetacyjnego. W dalszej części materiału podpowiadamy natomiast jak zwalczać konkretne chwasty we własnych uprawach. 

Mamy świadomość, że każdy przypadek jest inny. Czasem problemem (dość częstym :) ) jest przytulia, innym razem chaber, a w jeszcze innej sytuacji najwięcej kłopotów sprawia perz. Mają to na uwadze zebraliśmy w ramach jednego filmu najważniejsze chwasty występujące w rzepaku i preparaty, którymi skuteczne owe zagrożenia można zwalczyć.


Miłośnik ciekawych rozwiązań technologicznych, który od lat związany jest z tworzeniem branżowych treści. Od rozmaitych wpisów zaczynając, na zdjęciach i filmach kończąc.

Proponowane artykuły:
23 Kwietnia 2018, autor: Krzysztof Szymański
Na rynku środków ochrony roślin pojawił się nowy herbicyd do zwalczani...
29 Sierpnia 2018, autor: Krzysztof Szymański
Ochrona roślin jesienią, to temat regularnie poruszany we wpisach na n...
25 Marca 2019, autor: Krzysztof Szymański
Choroby rzepaku takie jak sucha zgnilizna kapustnych stanowią zagrożen...
03 Września 2018, autor: Bartłomiej Kowalski
Zapraszamy na pierwszy odcinek serii poświęconej uprawie bezorkowej. N...
07 Marca 2017, autor: Bartłomiej Kowalski
Jaki wybrać herbicyd do stosowania w rzepaku i przede wszystkim jak go...
03 Kwietnia 2016, autor: Krzysztof Szymański
Ochrona rzepaku przed szkodnikami to ważna kwestia. W poniższym wpisie...