Rynek ciągników rolniczych w Europie – Włochy

14 Listopada 2016
 | Kategoria: Rozrywka

Większość konkursów i plebiscytów organizowanych z myślą o maszynach rolniczych odnosi się do ich innowacyjności i pomysłowości konstruktorów. Czasem jury konkursowe spogląda również na to w jaki sposób dana maszyna bądź rozwiązanie ułatwia pracę rolnikowi lub wpływa na rozwój branży rolniczej. Idea Best Seller Award opiera się na czymś zupełnie innym. 

Zwycięzcami plebiscytu są firmy, których ciągniki cieszyły się największym uznaniem rolników w danym roku. Najlepszym miernikiem wspomnianego uznania jest oczywiście sprzedaż. Bazując zatem na nowych rejestracjach ciągników w 2015 roku we Włoszech przyznano szereg nagród w 11 kategoriach.

Poniżej prezentujemy TOP10 najchętniej kupowanych ciągników we Włoszech w 2015 roku. Największym zwycięzcą zestawienia jest po raz kolejny New Holland, którego aż 4 konstrukcje znalazły się w zestawieniu. Po dwa modele mają również Antonio Carraro, Same czy Landini. A gdzie John Deere, Fendt czy Deutz-Fahr? Sprawdźcie sami.

Taki stan rzeczy jest związany oczywiście ze specjalizacją produkcji rolnej w tym kraju. Niebawem zrobię wpis z pozostałymi kategoriami cyklu.


Miłośnik ciekawych rozwiązań technologicznych, który od lat związany jest z tworzeniem branżowych treści. Od rozmaitych wpisów zaczynając, na zdjęciach i filmach kończąc.

Proponowane artykuły:
01 Lutego 2016, autor: Krzysztof Szymański
Sprawdzamy zatem jak wyglądała sprzedaż ciągników, które marki cieszył...
07 Listopada 2016, autor: Bartłomiej Kowalski
W poniższym artykule prezentujemy koncepcję rozrzutników obornika z bo...
15 Marca 2016, autor: Bartłomiej Kowalski
Jak często należy wymieniać olej w silniku? To bardzo ważne pytanie, a...
07 Maja 2015, autor: Bartłomiej Kowalski
Układ jezdny w przypadku opryskiwaczy samobieżnych decyduje w wielu pr...
24 Marca 2020, autor: Krzysztof Szymański
Nawożenie w uprawie bezorkowej, to temat ważny i chętnie poruszany prz...
04 Sierpnia 2015, autor: Bartłomiej Kowalski
Rozsiewacz wahadłowy, to maszyna o ciekawej konstrukcji, choć mało pop...