Rynek ciągników rolniczych w Europie – Włochy

14 Listopada 2016
 | Kategoria: Rozrywka

Większość konkursów i plebiscytów organizowanych z myślą o maszynach rolniczych odnosi się do ich innowacyjności i pomysłowości konstruktorów. Czasem jury konkursowe spogląda również na to w jaki sposób dana maszyna bądź rozwiązanie ułatwia pracę rolnikowi lub wpływa na rozwój branży rolniczej. Idea Best Seller Award opiera się na czymś zupełnie innym. 

Zwycięzcami plebiscytu są firmy, których ciągniki cieszyły się największym uznaniem rolników w danym roku. Najlepszym miernikiem wspomnianego uznania jest oczywiście sprzedaż. Bazując zatem na nowych rejestracjach ciągników w 2015 roku we Włoszech przyznano szereg nagród w 11 kategoriach.

Poniżej prezentujemy TOP10 najchętniej kupowanych ciągników we Włoszech w 2015 roku. Największym zwycięzcą zestawienia jest po raz kolejny New Holland, którego aż 4 konstrukcje znalazły się w zestawieniu. Po dwa modele mają również Antonio Carraro, Same czy Landini. A gdzie John Deere, Fendt czy Deutz-Fahr? Sprawdźcie sami.

Taki stan rzeczy jest związany oczywiście ze specjalizacją produkcji rolnej w tym kraju. Niebawem zrobię wpis z pozostałymi kategoriami cyklu.


Miłośnik ciekawych rozwiązań technologicznych, który od lat związany jest z tworzeniem branżowych treści. Od rozmaitych wpisów zaczynając, na zdjęciach i filmach kończąc.

Proponowane artykuły:
13 Lipca 2015, autor: Bartłomiej Kowalski
Chcecie zobaczyć opryskiwacz John Deere R4045 w akcji? Wystarczy klikn...
23 Stycznia 2020, autor: Bartłomiej Kowalski
Zapraszamy na pierwszy film z dość długiego cyklu o uprawie bezorkowej...
07 Lutego 2020, autor: Bartłomiej Kowalski
Massey Ferguson MF5610 Dyna-4 to pierwszy kołowy ciągnik, który w 2014...
24 Marca 2020, autor: Krzysztof Szymański
Nawożenie w uprawie bezorkowej, to temat ważny i chętnie poruszany prz...
29 Grudnia 2015, autor: Bartłomiej Kowalski
Czy w niedalekiej przyszłości jako technologiczną innowację zobaczymy...
28 Grudnia 2016, autor: Bartłomiej Kowalski
W kolejnym wpisie prezentuję, które ciągniki sadownicze są popularne w...