Rynek ciągników rolniczych w Europie – Włochy

11 Grudzień 2019
 | Kategoria: Rozrywka

Większość konkursów i plebiscytów organizowanych z myślą o maszynach rolniczych odnosi się do ich innowacyjności i pomysłowości konstruktorów. Czasem jury konkursowe spogląda również na to w jaki sposób dana maszyna bądź rozwiązanie ułatwia pracę rolnikowi lub wpływa na rozwój branży rolniczej. Idea Best Seller Award opiera się na czymś zupełnie innym. 

Zwycięzcami plebiscytu są firmy, których ciągniki cieszyły się największym uznaniem rolników w danym roku. Najlepszym miernikiem wspomnianego uznania jest oczywiście sprzedaż. Bazując zatem na nowych rejestracjach ciągników w 2015 roku we Włoszech przyznano szereg nagród w 11 kategoriach.

Poniżej prezentujemy TOP10 najchętniej kupowanych ciągników we Włoszech w 2015 roku. Największym zwycięzcą zestawienia jest po raz kolejny New Holland, którego aż 4 konstrukcje znalazły się w zestawieniu. Po dwa modele mają również Antonio Carraro, Same czy Landini. A gdzie John Deere, Fendt czy Deutz-Fahr? Sprawdźcie sami.

Taki stan rzeczy jest związany oczywiście ze specjalizacją produkcji rolnej w tym kraju. Niebawem zrobię wpis z pozostałymi kategoriami cyklu.


Miłośnik ciekawych rozwiązań technologicznych, który od lat związany jest z tworzeniem branżowych treści. Od rozmaitych wpisów zaczynając, na zdjęciach i filmach kończąc.

Proponowane artykuły:
27 Grudzień 2019, autor: Bartłomiej Kowalski
Jakie auto sprawdzi się najlepiej w gospodarstwie? Samochód terenowy,...
02 Listopad 2015, autor: Bartłomiej Kowalski
Druga część serii wpisów na temat kupna ciągnika, w której piszemy o w...
22 Grudzień 2015, autor: Bartłomiej Kowalski
Kilka maszynowych ciekawostek z ostatniej Agritechniki w Hanowerze. W...
11 Grudzień 2019, autor: Bartłomiej Kowalski
Ciągniki górskie to jak sama nazwa wskazuje – maszyny przystosowane do...
11 Grudzień 2019, autor: Bartłomiej Kowalski
Stilla 460 to jedno z najnowszych osiągnięć francuskich inżynierów fir...
15 Luty 2016, autor: Bartłomiej Kowalski
Rozluźnianie i napowietrzanie gleby to temat ważny. Najczęściej wykorz...