Pixxaro – wszystko co musisz wiedzieć

05 Marca 2018
 | Kategoria: Ochrona

Na początku roku pisaliśmy o jednej z największych nowości produktowych w gamie herbicydów do stosowania w zbożach. Mowa o preparacie Pixxaro. Do tej pory opublikowaliśmy kilka wpisów na jego temat. Czas zatem na podsumowanie – co o nim wiemy.

Pixxaro kompendium

Pierwszą i w zasadzie chyba najważniejszą informacją jest ta, że zastosowano w nim nową substancję aktywną Arylex Active. Jeśli czytacie nasz blog od niedawna, to zaznaczę, że poświęciliśmy sporo miejsca samemu Arylexowi oraz testom jakie prowadzono w Polsce w ubiegłym roku.

W kontekście samego preparatu Pixxaro opublikowaliśmy łącznie 3 wpisy. Pierwszy poświęcony jego budowie i działaniu. Z materiału „Pixxaro – przeznaczenie, budowa, działanie” dowiecie się również w jakich uprawach można go stosować oraz w walce z jakimi chwastami jest specjalistą. Więcej praktycznych informacji dotyczących między innymi terminów stosowania oraz zalecanych dawek opublikowaliśmy w „Pixxaro – terminy i dawki”. Taki uzupełniający materiał skoncentrowany głównie na możliwych roślinach następnych znajdziecie tutaj: „Pixxaro – rośliny następcze”. Choć nie jest to jedyny temat poruszony przeze mnie w tym materiale.

Zachęcamy do kontaktu

Sezon uprawowy zbliża się już wielkimi krokami. Mimo iż pogoda pewnie jeszcze nie raz zaskoczy większość producentów wybiega myślami bardziej do przodu. Jeśli w ramach stosowanych przez siebie technologii ochrony będziecie stosować Pixxaro, to piszcie do nas na adres mailowy. Taki praktyczny raport ze stosowania nowego preparatu będzie najlepszym uzupełnieniem tej serii.


Administrator naszego bloga. E-pole nie ma przed nim tajemnic. Miłośnik natury, szybkich samochodów i mglistych poranków z filiżanką kawy w ręku.

Proponowane artykuły:
23 Września 2020, autor: Paweł Talbierz
Temat zwalczania chwastów jesienią nie jest tematem nowym. Jest jednak...
01 Sierpnia 2016, autor: Bartłomiej Kowalski
Zaprawianie nasion umożliwia wstępną ochronę nasion przed chorobami wy...
06 Lutego 2017, autor: Krzysztof Szymański
Ochrona roślin wiosną to zagadnienie będące obecnie na czasie. W poniż...
29 Stycznia 2018, autor: Bartłomiej Kowalski
Pisaliśmy niedawno o wprowadzeniu na polski rynek nowego herbicydu, w...
28 Czerwca 2017, autor: Krzysztof Szymański
Zanim przeprowadzimy zwalczanie chwastów jednoliściennych trzeba odpow...
20 Lipca 2015, autor: Bartłomiej Kowalski
Stosując Mustang Forte warto pamiętać, że można bezpiecznie uprawiać n...