Pixxaro – wszystko co musisz wiedzieć

05 Marca 2018
 | Kategoria: Ochrona

Na początku roku pisaliśmy o jednej z największych nowości produktowych w gamie herbicydów do stosowania w zbożach. Mowa o preparacie Pixxaro. Do tej pory opublikowaliśmy kilka wpisów na jego temat. Czas zatem na podsumowanie – co o nim wiemy.

Pixxaro kompendium

Pierwszą i w zasadzie chyba najważniejszą informacją jest ta, że zastosowano w nim nową substancję aktywną Arylex Active. Jeśli czytacie nasz blog od niedawna, to zaznaczę, że poświęciliśmy sporo miejsca samemu Arylexowi oraz testom jakie prowadzono w Polsce w ubiegłym roku.

W kontekście samego preparatu Pixxaro opublikowaliśmy łącznie 3 wpisy. Pierwszy poświęcony jego budowie i działaniu. Z materiału „Pixxaro – przeznaczenie, budowa, działanie” dowiecie się również w jakich uprawach można go stosować oraz w walce z jakimi chwastami jest specjalistą. Więcej praktycznych informacji dotyczących między innymi terminów stosowania oraz zalecanych dawek opublikowaliśmy w „Pixxaro – terminy i dawki”. Taki uzupełniający materiał skoncentrowany głównie na możliwych roślinach następnych znajdziecie tutaj: „Pixxaro – rośliny następcze”. Choć nie jest to jedyny temat poruszony przeze mnie w tym materiale.

Zachęcamy do kontaktu

Sezon uprawowy zbliża się już wielkimi krokami. Mimo iż pogoda pewnie jeszcze nie raz zaskoczy większość producentów wybiega myślami bardziej do przodu. Jeśli w ramach stosowanych przez siebie technologii ochrony będziecie stosować Pixxaro, to piszcie do nas na adres mailowy. Taki praktyczny raport ze stosowania nowego preparatu będzie najlepszym uzupełnieniem tej serii.


Administrator naszego bloga. E-pole nie ma przed nim tajemnic. Miłośnik natury, szybkich samochodów i mglistych poranków z filiżanką kawy w ręku.

Proponowane artykuły:
12 Czerwca 2017, autor: Krzysztof Szymański
W ubiegłym tygodniu pisaliśmy po raz pierwszy o nowej substancji aktyw...
19 Kwietnia 2018, autor: Bartłomiej Kowalski
Zachęcamy do obejrzenia kolejnego filmowego poradnika, dzięki któremu...
18 Kwietnia 2019, autor: Rafał Kowalski
Analizując powyższą tabelę, możecie zauważyć, że symbol „+++” oznacza...
08 Stycznia 2018, autor: Krzysztof Szymański
Pixxaro to jeden z najnowszych herbicydów dostępny na polskim rynku. S...
12 Września 2016, autor: Krzysztof Szymański
Samosiewy zbóż w rzepaku to jeden z najczęstszych problemów producentó...
30 Kwietnia 2015, autor: Bartłomiej Kowalski
Lepiej stosować gotowe produkty szerokiego spektrum czy samemu dobrać...