Ochrona roślin jesienią – drogowskaz

14 Grudzień 2019
 | Kategoria: Nawożenie

Jesień to jeden z najważniejszych okresów w budowaniu bezpieczeństwa własnych upraw. Jak nietrudno się domyślić, kwestie związane z jesienną ochroną roślin poruszaliśmy na łamach naszego bloga już wielokrotnie. Aby ułatwić Wam wędrowanie po naszej liście tematycznych wpisów przygotowaliśmy poniższy drogowskaz.

Ochrona roślin jesienią – rzepak

Kilka wpisów w ubiegłym latach poświęciliśmy ochronie rzepaku. Chyba najważniejszym i najbardziej przekrojowym z nich jest “Co musisz wiedzieć o ochronie rzepaku jesienią”. Zwalczanie chwastów z wykorzystaniem preparatu Navigator opisaliśmy w materiale “Zwalczanie chwastów w rzepaku – Navigator [kompendium]”. Oprócz przydatnej tabeli z progami szkodliwości poszczególnych gatunków chwastów znajdziecie w tym materiale podstawowe informacje dotyczące stosowania herbicydu Navigator, jak również odniesienia do bardziej szczegółowych opracowań.

W kontekście użytkowania preparatu o nazwie Kerb można przeczytać w artykule “Ochrona rzepaku jesienią – Kerb”. “Skuteczny oprysk na chwasty w rzepaku jesienią” to materiał, z którego dowiecie jak stosować preparaty Navigator i Perenal, aby osiągnąć najlepszy efekt chwastobójczy.

Ochrona roślin jesienią – zboża

Na naszym blogu w ubiegłych miesiącach opublikowaliśmy trzy ciekawe wpisy poświęcone ochronie zbóż jesienią. Wszystkie poświęcone zastosowaniu preparatu Bizon:


Administrator naszego bloga. E-pole nie ma przed nim tajemnic. Miłośnik natury, szybkich samochodów i mglistych poranków z filiżanką kawy w ręku.

Proponowane artykuły:
09 Grudzień 2019, autor: Krzysztof Szymański
Samosiewy zbóż w rzepaku to jeden z najczęstszych problemów producentó...
17 Sierpień 2015, autor: Bartłomiej Kowalski
Mustang Forte to herbicyd, z którym można tworzyć rozmaite mieszaniny....
29 Luty 2016, autor: Krzysztof Szymański
Lancet Plus 125 WG wyróżnia wysoka skuteczność w walce z wieloma chwas...
11 Grudzień 2019, autor: Krzysztof Szymański
Czy jest herbicyd odporny na deszcz oraz na inne warunki pogodowe? Do...
16 Marzec 2016, autor: Bartłomiej Kowalski
W najnowszym wpisie podpowiadamy, jaki herbicyd będzie najlepszy na wi...
12 Maj 2020, autor: Krzysztof Szymański
Jednym z ciekawszych rozwiązań herbicydowych, przygotowanych z myślą o...