Ochrona roślin jesienią – drogowskaz

29 Sierpnia 2018
 | Kategoria: Ochrona

Jesień to jeden z najważniejszych okresów w budowaniu bezpieczeństwa własnych upraw. Jak nietrudno się domyślić, kwestie związane z jesienną ochroną roślin poruszaliśmy na łamach naszego bloga już wielokrotnie. Aby ułatwić Wam wędrowanie po naszej liście tematycznych wpisów przygotowaliśmy poniższy drogowskaz.

Ochrona roślin jesienią – rzepak

Kilka wpisów w ubiegłym latach poświęciliśmy ochronie rzepaku. Chyba najważniejszym i najbardziej przekrojowym z nich jest “Co musisz wiedzieć o ochronie rzepaku jesienią”. Zwalczanie chwastów z wykorzystaniem preparatu Navigator opisaliśmy w materiale “Zwalczanie chwastów w rzepaku – Navigator [kompendium]”. Oprócz przydatnej tabeli z progami szkodliwości poszczególnych gatunków chwastów znajdziecie w tym materiale podstawowe informacje dotyczące stosowania herbicydu Navigator, jak również odniesienia do bardziej szczegółowych opracowań.

W kontekście użytkowania preparatu o nazwie Kerb można przeczytać w artykule “Ochrona rzepaku jesienią – Kerb”. “Skuteczny oprysk na chwasty w rzepaku jesienią” to materiał, z którego dowiecie jak stosować preparaty Navigator i Perenal, aby osiągnąć najlepszy efekt chwastobójczy.

Ochrona roślin jesienią – zboża

Na naszym blogu w ubiegłych miesiącach opublikowaliśmy trzy ciekawe wpisy poświęcone ochronie zbóż jesienią. Wszystkie poświęcone zastosowaniu preparatu Bizon:


Administrator naszego bloga. E-pole nie ma przed nim tajemnic. Miłośnik natury, szybkich samochodów i mglistych poranków z filiżanką kawy w ręku.

Proponowane artykuły:
10 Lipca 2017, autor: Rafał Kowalski
Szkodniki upraw, to temat kolejnego fotoreportażu Rafała Kowalskiego,...
24 Kwietnia 2016, autor: Bartłomiej Kowalski
Ten materiał ma na celu ukazanie w prosty sposób, jak można właściwie...
22 Maja 2018, autor: Bartłomiej Kowalski
Specjaliści z Cortevy opracowali rozwiązanie, które maksymalizuje bezp...
17 Sierpnia 2015, autor: Bartłomiej Kowalski
Mustang Forte to herbicyd, z którym można tworzyć rozmaite mieszaniny....
08 Czerwca 2020, autor: Krzysztof Szymański
W tym wpisie znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje na temat za...
25 Marca 2019, autor: Krzysztof Szymański
Choroby rzepaku takie jak sucha zgnilizna kapustnych stanowią zagrożen...