Jeden preparat na cztery choroby

02 Czerwca 2015
 | Kategoria: Ochrona

Ochrona upraw rolniczych, warzywniczych czy sadowniczych przed chorobami grzybowymi to nie jest proste zadanie. Jednym z dostępnych rozwiązań, które radzi sobie w różnych gatunkach z różnymi chorobami jest Dithane NeoTec™ 75 WG. Ten chroni przed alternariozą, parchem jabłoni, septoriozą liści i zarazą ziemniaka.

Jest to środek grzybobójczy w postaci granul do sporządzania zawiesiny wodnej o działaniu kontaktowym, do stosowania zapobiegawczego w ochronie roślin rolniczych, warzywnych i sadowniczych przed chorobami grzybowymi. Dithane działa hamująco na rozwój przędziorków.

Substancją aktywną jest mankozeb (750 g/kg). Dithane NeoTec™ 75 WG zawiera najnowocześniejszą formulację mankozebu dostępną obecnie na świecie. Połączono w nim wiele zaawansowanych technologii. Jedną z nich jest opatentowana technologia Rainshield, która sprawia, że Dithane NeoTec™ 75 WG jest bardziej odporne na zmywanie podczas deszczu lub nawadniania. Dzięki temu rośliny są lepiej chronione pomiędzy zabiegami. Dithane NeoTec™ 75 WG działa na choroby na sześć różnych sposobów eliminując możliwość pojawienia się odporności.


Miłośnik ciekawych rozwiązań technologicznych, który od lat związany jest z tworzeniem branżowych treści. Od rozmaitych wpisów zaczynając, na zdjęciach i filmach kończąc.

Proponowane artykuły:
22 Maja 2018, autor: Bartłomiej Kowalski
Specjaliści z Cortevy opracowali rozwiązanie, które maksymalizuje bezp...
10 Maja 2015, autor: Bartłomiej Kowalski
Fungicyd Atlas, to rozwiązanie do zwalczania mączniaka prawdziwego zbó...
29 Listopada 2016, autor: Krzysztof Szymański
Choroby roślin powodowane są przez szereg czynników chorobotwórczych....
12 Kwietnia 2017, autor: Krzysztof Szymański
Reldan 225 EC to preparat owadobójczy przeznaczony do zwalczania szkod...
11 Maja 2016, autor: Bartłomiej Kowalski
Łamliwość podstawy źdźbła, to jedna z tych chorób grzybowych, na którą...
19 Stycznia 2020, autor: Marek Chorzępa
Niedawno pisaliśmy o mączniaku jabłoni, czyli dość pospolitej chorobie...