Jeden preparat na cztery choroby

02 Czerwca 2015
 | Kategoria: Ochrona

Ochrona upraw rolniczych, warzywniczych czy sadowniczych przed chorobami grzybowymi to nie jest proste zadanie. Jednym z dostępnych rozwiązań, które radzi sobie w różnych gatunkach z różnymi chorobami jest Dithane NeoTec™ 75 WG. Ten chroni przed alternariozą, parchem jabłoni, septoriozą liści i zarazą ziemniaka.

Jest to środek grzybobójczy w postaci granul do sporządzania zawiesiny wodnej o działaniu kontaktowym, do stosowania zapobiegawczego w ochronie roślin rolniczych, warzywnych i sadowniczych przed chorobami grzybowymi. Dithane działa hamująco na rozwój przędziorków.

Substancją aktywną jest mankozeb (750 g/kg). Dithane NeoTec™ 75 WG zawiera najnowocześniejszą formulację mankozebu dostępną obecnie na świecie. Połączono w nim wiele zaawansowanych technologii. Jedną z nich jest opatentowana technologia Rainshield, która sprawia, że Dithane NeoTec™ 75 WG jest bardziej odporne na zmywanie podczas deszczu lub nawadniania. Dzięki temu rośliny są lepiej chronione pomiędzy zabiegami. Dithane NeoTec™ 75 WG działa na choroby na sześć różnych sposobów eliminując możliwość pojawienia się odporności.


Miłośnik ciekawych rozwiązań technologicznych, który od lat związany jest z tworzeniem branżowych treści. Od rozmaitych wpisów zaczynając, na zdjęciach i filmach kończąc.

Proponowane artykuły:
24 Kwietnia 2016, autor: Bartłomiej Kowalski
Ten materiał ma na celu ukazanie w prosty sposób, jak można właściwie...
01 Sierpnia 2016, autor: Bartłomiej Kowalski
Zaprawianie nasion umożliwia wstępną ochronę nasion przed chorobami wy...
30 Czerwca 2020, autor: Krzysztof Szymański
Zwójki liściowe to grupa szkodników, która co roku, regularnie, w różn...
24 Czerwca 2017, autor: Rafał Kowalski
Jeśli macie problemy z ustaleniem jakie choroby zbóż atakują Wasze upr...
29 Grudnia 2015, autor: Bartłomiej Kowalski
Czy w niedalekiej przyszłości jako technologiczną innowację zobaczymy...
22 Kwietnia 2020, autor: Krzysztof Szymański
Przedstawiamy owocówkę jabłkóweczkę, rolniczego szkodnika, który stano...