Herbicyd do rzepaku - kiedy stosować Galerę?

07 Marca 2017
 | Kategoria: Ochrona

Jaki wybrać herbicyd do stosowania w rzepaku? To pytanie co roku zadaje sobie wielu producentów. Świadczy o tym choćby fakt, że wpis poruszający tą kwestię "Czym zwalczać kłopotliwe chwasty w rzepaku wiosną?" jest jednym z najchętniej czytanych w historii naszego bloga. Głównym bohaterem tego tekstu jest herbicyd Galera™ 334 SL. Pod koniec tego wpisu można wyczytać, kiedy najlepiej stosować wspomniany preparat. Jednak z uwagi na fakt, jak ważny jest odpowiedni termin stosowania zachęcamy do obejrzenia poniżeszego krótkiego filmu na którym jeden z naszych autorów Rafał Kowalski, bardzo czytelnie tłumaczy jak bezpiecznie i do jakiej fazy rozwojowej rzepaku ozimego można stosować ten Galerę™.

W ramach szybkiego przypomnienia: Galera™ 334 SL to herbicyd opracowany pod kątem zwalczania chwastów dwuliściennych w rzepaku ozimym wiosną. Preparat ten bardzo dobrze radzi sobie m.in. z poniższymi chwastami: chaber bławatek, przytulia czepna, chwasty rumianowate, ostrożeń polny.

Aby znaleźć więcej informacji na temat uprawy rzepaku wystarczy na stronie głównej na pasku bocznym znaleźć sekcję "tagi" i kliknąć słowo "rzepak".


Miłośnik ciekawych rozwiązań technologicznych, który od lat związany jest z tworzeniem branżowych treści. Od rozmaitych wpisów zaczynając, na zdjęciach i filmach kończąc.

Proponowane artykuły:
13 Kwietnia 2016, autor: Bartłomiej Kowalski
Chowacze i słodyszek to szkodniki rzepaku, które co roku spędzają sen...
22 Maja 2018, autor: Bartłomiej Kowalski
Specjaliści z Cortevy opracowali rozwiązanie, które maksymalizuje bezp...
12 Marca 2018, autor: Bartłomiej Kowalski
Cykl „wszystko co musisz wiedzieć” z założenia ma stanowić najbardziej...
04 Maja 2016, autor: Rafał Kowalski
W poniższym wpisie wspominamy o tym dlaczego wiosenne opryski mogą być...
25 Marca 2019, autor: Krzysztof Szymański
Choroby rzepaku takie jak sucha zgnilizna kapustnych stanowią zagrożen...
23 Kwietnia 2018, autor: Krzysztof Szymański
Na rynku środków ochrony roślin pojawił się nowy herbicyd do zwalczani...