Herbicyd do rzepaku - kiedy stosować Galerę?

11 Grudzień 2019
 | Kategoria: Ochrona

Jaki wybrać herbicyd do stosowania w rzepaku? To pytanie co roku zadaje sobie wielu producentów. Świadczy o tym choćby fakt, że wpis poruszający tą kwestię "Czym zwalczać kłopotliwe chwasty w rzepaku wiosną?" jest jednym z najchętniej czytanych w historii naszego bloga. Głównym bohaterem tego tekstu jest herbicyd Galera™ 334 SL. Pod koniec tego wpisu można wyczytać, kiedy najlepiej stosować wspomniany preparat. Jednak z uwagi na fakt, jak ważny jest odpowiedni termin stosowania zachęcamy do obejrzenia poniżeszego krótkiego filmu na którym jeden z naszych autorów Rafał Kowalski, bardzo czytelnie tłumaczy jak bezpiecznie i do jakiej fazy rozwojowej rzepaku ozimego można stosować ten Galerę™.

W ramach szybkiego przypomnienia: Galera™ 334 SL to herbicyd opracowany pod kątem zwalczania chwastów dwuliściennych w rzepaku ozimym wiosną. Preparat ten bardzo dobrze radzi sobie m.in. z poniższymi chwastami: chaber bławatek, przytulia czepna, chwasty rumianowate, ostrożeń polny.

Aby znaleźć więcej informacji na temat uprawy rzepaku wystarczy na stronie głównej na pasku bocznym znaleźć sekcję "tagi" i kliknąć słowo "rzepak".


Miłośnik ciekawych rozwiązań technologicznych, który od lat związany jest z tworzeniem branżowych treści. Od rozmaitych wpisów zaczynając, na zdjęciach i filmach kończąc.

Proponowane artykuły:
11 Grudzień 2019, autor: Krzysztof Szymański
Temat "ochrona użytków zielonych" systematycznie pojawia się na strona...
05 Grudzień 2019, autor: Rafał Kowalski
Zastanawialiście się kiedyś dlaczego herbicyd nie zadziałał? My tak. M...
11 Grudzień 2019, autor: Krzysztof Szymański
Na rynku środków ochrony roślin pojawił się nowy herbicyd do zwalczani...
11 Grudzień 2019, autor: Krzysztof Szymański
Ochrona roślin wiosną to zagadnienie będące obecnie na czasie. W poniż...
08 Grudzień 2019, autor: Krzysztof Szymański
W kolejnym wpisie poświęconym uprawie rzepaku opisujemy następne dostę...
08 Grudzień 2019, autor: Krzysztof Szymański
Rozpoczynamy cykl "groźne chwasty w rzepaku", w którym będziemy koncen...