Arylex™ Active – warunki stosowania

12 Czerwca 2017
 | Kategoria: Ochrona

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy po raz pierwszy o nowej substancji aktywnej Arylex Active. Dzisiaj prezentujemy drugą porcję wiedzy.

Arylex można bezpiecznie stosować w różnych gatunkach zbóż ozimych i jarych, od wczesnych faz rozwojowych zbóż do późnych stadiów wzrostu. Mowa o takich gatunkach jak pszenica, pszenica orkisz, jęczmień, żyto czy pszenżyto.

W przeciwieństwie do tego jak działa na chwasty wrażliwe, Arylex zupełnie inaczej wpływa na roślinę uprawną. Szybko przekształca się w formę nieaktywną po wchłonięciu przez zboża. Uzupełnienie substancji Arylex sejfnerem, takim jak klokwintocet meksylu zwiększa zdolność roślin zbożowych do metabolizowania produktu. Zapewnia w ten sposób selektywność i bezpieczeństwo upraw w szerokim zakresie zastosowań.

Sejfnery to substancje lub preparaty, które dodaje się do środka ochrony roślin w celu wyeliminowania lub zmniejszenia fitotoksycznego działania środka ochrony roślin na niektóre rośliny.

Kluczową zaletą Arylexu jest elastyczność stosowania. W przeciwieństwie do wielu syntetycznych herbicydów na bazie auksyn, Arylex sprawdza się nawet w niskich temperaturach, a także w wilgotnych warunkach występujących późną jesienią i wczesną wiosną. Opady deszczu po upływie 1 godziny od zastosowania preparatu nie mają negatywnego wpływu na jego działanie.

Warto wspomnieć, że mimo iż produkty na bazie substancji aktywnej Arylex™ active działają w różnorodnych warunkach pogodowych, to obumieranie chwastów może następować powoli w bardzo niskich temperaturach. Na zwalczanie chwastów wpływa ich wielkość. Im mniejsza ich faza rozwojowa tym łatwiej jest je zwalczyć. Jednak, w przeciwieństwie do większości herbicydów z regulatorem wzrostu, temperatura nie wpływa w dużym stopniu na działanie substancji Arylex na chwasty będące przedmiotem zwalczania. To oznacza, że można zwalczyć chwasty zarówno w niskich, jak i wysokich temperaturach.

Dzięki temu Arylex ma zdolność zwalczania wielu problematycznych chwastów, nawet w trudnych warunkach, a użytkownik ma ma większą różnorodność w wyborze terminu aplikacji. Ma także pełną swobodę w zakresie decyzji dotyczących płodozmianu, ponieważ nowa substancja szybko rozkłada się w glebie i w tkankach roślin, dzięki czemu umożliwia bezpieczny dobór roślin następczych.

Poniżej prezentujemy drugi odcinek serii filmowej zrealizowanej podczas testów substancji Arylex Active:


Administrator naszego bloga. E-pole nie ma przed nim tajemnic. Miłośnik natury, szybkich samochodów i mglistych poranków z filiżanką kawy w ręku.

Proponowane artykuły:
07 Maja 2015, autor: Bartłomiej Kowalski
Układ jezdny w przypadku opryskiwaczy samobieżnych decyduje w wielu pr...
16 Maja 2015, autor: Bartłomiej Kowalski
Ustalenie dawki cieczy roboczej na zbiornik opryskiwacza, to temat naj...
19 Marca 2018, autor: Bartłomiej Kowalski
Raz na jakiś czas umieszczam wpis z nowościami maszynowymi. Dzisiaj ro...
24 Lutego 2020, autor: Krzysztof Szymański
Effigo to preparat do zwalczania chwastów oferowany w formie koncentra...
27 Czerwca 2016, autor: Rafał Kowalski
Zastanawialiście się kiedyś dlaczego herbicyd nie zadziałał? My tak. M...
23 Marca 2017, autor: Krzysztof Szymański
Mączniak prawdziwy zbóż i traw jest jedną z najpopularniejszych chorób...