Publikacje » Aktualności » Szkodliwe motyle w uprawach sadowniczych

Szkodliwe motyle w uprawach sadowniczych

5 Kwietnia 2020

Z myślą o bezpieczeństwie Państwa plonów owocowych stworzyliśmy Atlas szkodliwych motyli w uprawach sadowniczych. Skuteczna walka ze szkodnikami możliwa jest tylko wtedy, kiedy zidentyfikujemy gatunek, który zagraża naszym drzewom owocowym. 

Konieczne do tego jest prawidłowe ustawienie i monitorowanie pułapek feromonowych, ale także wiedza, czym charakteryzuje się dany gatunek i w jakim terminie go zwalczać. 

Pułapki feromonowe należy ustawić w każdej większej kwaterze sadu. Jest to konieczne ze względu na często występujące, znaczące różnice przebiegu lotu motyli. Lecz samo ustawienie pułapek to dopiero początek – w celu dokładnego zidentyfikowania wroga należy te pułapki monitorować i odczytywać liczbę złapanych motyli przynajmniej co tydzień w okresie od połowy maja do końca września. 

Po otrzymaniu wyniku końcowego obserwacji należy rozpocząć identyfikację gatunków i poznać metody i termin zwalczania. Do tego celu zapraszamy pod adres: https://www.e-pole.pl/szkodliwe-motyle-w-uprawach-sadowniczych.

Narzędzie to jest dostępne dla uczestników Programu E-pole. Nie masz jeszcze konta? Nie czekaj! Zarejestruj się już teraz i korzystaj ze wszystkich funkcjonalności platformy.

Pogoda rolnicza
Szczegółowa prognoza temperatury gleby, punktu rosy, wiatru, indexu UV
Pobierz lokalizację z urządzenia
Szkolenia online
Narzędzia online